Δελτίο τύπου σχετικά με ημερίδα στο πλαίσιο της HOTELIA στη Θεσσαλονίκη, με θέμα”ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΣΤΙΣ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑΚΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ”.
Διαχειριστής Π.Ε.ΤΕ.Τ. | 15 Νοεμβρίου 2017![Εκτύπωση Εκτύπωση](https://petet.gr/wp-content/plugins/wp-print/images/print.gif)
Το Περιφερειακό Τμήμα Βορείου Ελλάδος της ΠΕΤΕΤ οργάνωσε ημερίδα στο πλαίσιο της φετινής HOTELIA στη Θεσσαλονίκη με θέμα “ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΣΤΙΣ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑΚΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ”.
Στην Ημερίδα παρουσιάστηκαν τα ακόλουθα θέματα:
1) ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΣΤΑ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ-ISO 22000. Ομιλητής ο ΧΡΗΣΤΟΣ ΒΕΛΙΑΝΗΣ, Τεχνολόγος Τροφίμων, Σύμβουλος Ποιότητας & Ασφάλειας, Επικεφαλής Επιθεωρητής Συστημάτων Διασφάλισης Ποιότητας και Διαχείρισης Ασφάλειας Τροφίμων.
2) ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΑΛΛΕΡΓΙΟΓΟΝΩΝ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΩΝ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΩΝ. Ομιλήτρια η ΕΛΕΝΑ ΣΑΚΑΡΕΛΗ, Τεχνολόγος Τροφίμων, Υπεύθυνη Διασφάλισης Ποιότητας σε εταιρεία τροφίμων.
3) ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΠΡΟΪΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΩΝ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΩΝ: ΠΟΙΟΤΗΤΑ & ΔΙΑΤΡΟΦΙΚΗ ΑΞΙΑ. Ομιλητής ο ΘΩΜΑΣ ΖΑΦΕΙΡΙΑΔΗΣ, Κτηνίατρος-Τεχνολόγος Τροφίμων MSc., Σύμβουλος Επιχειρήσεων Αγροδιατροφικού Τομέα.
![](https://petet.gr/wp-content/uploads/23550040_10213940064992376_4660810142713110651_o-150x150.jpg)
![](https://petet.gr/wp-content/uploads/23519068_10213940063312334_1099582349110872849_n-150x150.jpg)
![](https://petet.gr/wp-content/uploads/23511399_10213940063952350_6526966135664978480_o-150x150.jpg)